Грешките и промашувањата скапо ја чинеа Македонија

15 January 2022
0


Ракометната репрезентација на Македонија загуби од Црна Гора со 24-28 во мечот од второто коло на Европското првенство одигран вечерва во унгарски Дебрецин, со што ги загуби шансите за пласман во наредната фаза. „Црвено-жолтите“ во првиот меч беа поразени од Словенија со 25-27. Избраниците на Кирил Лазаров слабо го отворија дуелот, дозволувајќи му на ривалот […]

The post Грешките и промашувањата скапо ја чинеа Македонија appeared first on Нова Македонија.

Comments
0

Show more comments
Reply
New comment added:

Another news

Saarikko: Finnish government to disburse €300m to support agriculture
  • News from Finland "Helsinki Times"
  • 23 March 2022
  • 0
Saarikko: Finnish government to disburse €300m to support agriculture
Settlement proposed in protracted labour dispute involving UPM
  • News from Finland "Helsinki Times"
  • 23 March 2022
  • 0
Settlement proposed in protracted labour dispute involving UPM
Combating labour exploitation: employment information for foreigners in 14 different languages
  • News from Finland "Helsinki Times"
  • 23 March 2022
  • 0
Combating labour exploitation: employment information for foreigners in 14 different languages