СДСМ ги бранеше владините политики, ВМРО-ДПМНЕ критикуваше и побара избори

7 days ago
0


Седницата за избор на нова Влада продолжува утре Седницата за избор на новата Влада ќе продолжи утре во 12 часот, откако на денешната собраниска расправа пратениците од владејачката СДСМ ги бранеа политиките на досегашниот владин состав, а опозициската ВМРО-ДПМНЕ упати критики, барајќи брзи парламентарни избори. Мандатарот Димитар Ковачевски во експозето пред расправата истакна дека фокусот […]

The post СДСМ ги бранеше владините политики, ВМРО-ДПМНЕ критикуваше и побара избори appeared first on Нова Македонија.

Comments
0

Show more comments
Reply
New comment added:

Another news