Нетфликс снима документарец за Новак Ѓоковиќ

13 days ago
0


Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и случувањата низ кои минува во Австралија, поради проблемите со визата и невакцинирањето, ќе бидат во центарот на претстојниот документарец на Нетфликс, пренесува „Дејли мејл“. Како што објавија британските медиуми, филмската екипа пристигна во Австралија за да го почне снимањето на „најексплозивниот почеток на тениската сезона во последните неколку години“, благодарение […]

The post Нетфликс снима документарец за Новак Ѓоковиќ appeared first on Нова Македонија.

Comments
0

Show more comments
Reply
New comment added:

Another news